3030 Kolonlu Bomlu Kamera Monitörü ve Lazer İşaretleyici
✧ Giriş
Basınçlı kaplar, rüzgar türbinleri ve petrol tankları için kaynak kolonlu bom manipülatörü. Weldsuccess Ltd, Çin veya Lincoln ABD menşeli orijinal SAW güç kaynağı entegre edilmiş komple kaynak kolonlu bomu tedarik etmektedir. Güç kaynağı, NA-3, NA-5 ve Max-10 veya Max-19 kontrolörlü Lincoln DC-600 / Lincoln DC-1000 ve Lincoln AC / DC – 1000'in tek telli veya tandem telli versiyonları olabilir.
Lazer işaretleyici, kamera monitörü ve kaynak teli geri kazanım sistemi için opsiyonel yedek parçalara sahip kolonlu kaynak kolu. Komple kaynak sistemi, tankın iç ve dış kaynak dikişlerinin daha kolay yapılmasını sağlayacaktır.
1. Kaynak kolon bomu, rüzgar türbin kuleleri, basınçlı kaplar ve tankların dış ve iç kısımlarında boyuna veya çevresel kaynak işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaynak döndürücü sistemimizle birlikte kullanıldığında otomatik kaynak işlemi gerçekleştirilebilir.
2. Kaynak pozisyonlayıcılarla birlikte kullanılması, flanşların kaynaklanmasını da daha kolay hale getirecektir.
3. İş parçalarının uzunluğuna göre, hareketli tekerlekler esaslı kolon bomu da üretiyoruz. Bu sayede uzunlamasına kaynak dikişlerinin kaynaklanması da mümkün oluyor.
4. Kaynak kolonunun bomuna MIG güç kaynağı, SAW güç kaynağı ve AC/DC tandem güç kaynağı da takabiliriz.
5. Kaynak kolonu bom sistemi, çift bağlantılı zincirle kaldırılır. Ayrıca, zincir koptuğunda bile kullanım güvenliğini sağlamak için düşmeyi önleyici bir sisteme sahiptir.
6. Otomatik kaynak işlemini gerçekleştirmek için kaynak teli geri kazanım makinesi, kaynak kamerası monitörü ve lazer işaretleyici mevcuttur. Çalışma videosu için bize e-posta gönderebilirsiniz.
✧ Ana Özellikler
| Model | MD 3030 C&B |
| Bom ucu yük kapasitesi | 250 kg |
| Dikey bom hareketi | 3000 mm |
| Dikey bom hızı | 1100 mm/dak |
| Yatay bom hareketi | 3000 mm |
| Yatay hız artışı | 175-1750 mm/dak VFD |
| Bom ucu çapraz kızağı | Motorlu 150*150 mm |
| Dönme | ±180° Manuel kilitli |
| Seyahat yolu | Motorlu seyahat |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | Uzaktan kumanda, 10 metre kablo. |
| Renk | RAL 3003 Kırmızı + 9005 Siyah |
| Seçenekler-1 | Lazer işaretleyici |
| Seçenekler -2 | Kamera monitörü |
| Seçenekler-3 | Akı geri kazanım makinesi |
✧ Yedek Parça Markası
1. Kolon asansörünün fren motoru ve bom değişken frekans motoru, tamamen CE onaylı Invertek markalı ürünlerdir.
2. Değişken Frekans Sürücüsü, hem CE hem de UL onayına sahip Schneider veya Danfoss markalıdır.
3. Kaynak kolonu bomunun tüm yedek parçaları, birkaç yıl sonra kaza sonucu kırılmaları durumunda, son kullanıcı yerel pazarında kolayca değiştirilebilir.
✧ Kontrol Sistemi
1. Çalışma güvenliğini sağlamak için düşme önleyici sisteme sahip kolonlu bomlu asansör. Tüm kolonlu bomlu asansörler, son kullanıcıya teslim edilmeden önce düşme önleyici sistem testinden geçirilmiştir.
2. Seyyar vagon, seyahat sırasında düşmeyi önlemek için raylar üzerinde seyahat emniyet kancalarıyla birlikte bulunur.
3. Her bir kolon bomunun kendi güç kaynağı platformu vardır.
4. Akı geri kazanım makinesi ve güç kaynağı birbirine entegre edilebilir.
5. Kolon bomu, bomun yukarı/aşağı, ileri/geri hareketini ve ileri/geri hareketini kontrol etmek için bir adet uzaktan kumanda kutusu ile donatılmıştır.
6. Eğer kolon bomu SAW güç kaynağıyla entegre edilmişse, uzaktan kumandalı el kumandası da kaynak başlatma, kaynak durdurma, tel besleme ve tel geri çekme vb. fonksiyonlara sahip olmalıdır.
✧ Önceki Projeler
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesilmesinden, kaynaklanmasına, mekanik işlemine, delik açılmasına, montajına, boyanmasına ve son testine kadar kaynak kolon bomlarını üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.








