2 tonluk 2 eksenli kaynak pozisyonlayıcı
✧ Giriş
Üç çeneli mandrenli kaynak pozisyonlayıcımız, boru ve flanş kaynak işlemlerinde oldukça faydalı olacaktır.
2. 2 ton yük kapasiteli kaynak pozisyonlayıcısının normalde 0-90 derece arasında eğim açısı vardır ve müşteri isteğine göre 0-135 derece arasında da olabilir.
3. 1300 mm çapındaki tabla ile dönüş hızı 0,12-1,2 rpm arasında olacaktır. Dönüş hızı dijital gösterge ile kontrol edilir ve ayrıca kaynak ihtiyaçlarına göre uzaktan kumanda kutusu üzerinden de ayarlanabilir.
4. Manuel kaynak işlemlerinde dönüş yönünü kontrol etmek için birlikte bir adet ayak pedalı anahtarı verilmektedir.
✧ Ana Özellikler
| Model | VPE-2 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 2000 kg |
| Masa çapı | 1200 mm |
| Döner motor | 1,1 kW |
| Dönme hızı | 0,05-0,5 devir/dakika |
| Eğimli motor | 1,5 kW |
| Eğim hızı | 0,67 devir/dakika |
| Eğim açısı | 0~90°/ 0~120° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 150 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 100 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
1.Dönme hızını kontrol etmek için kullanılan değişken frekanslı sürücü Danfoss markadır.
2. Döndürme ve eğme motorları, tamamen CE onaylı Invertek markalıdır.
3. Kontrol elektrik elemanları Schneider'den temin edilmiştir.
4. Tüm yedek parçalar, son kullanıcı tarafından yerel pazardan kolayca temin edilebilir.
✧ Kontrol Sistemi
1. Dönme hızı göstergesi, ileri dönme, geri dönme, yukarı eğme, aşağı eğme, güç ışıkları ve acil durdurma fonksiyonlarına sahip el kumanda kutusu.
2. Ana elektrik panosu; güç şalteri, güç lambaları, alarm, sıfırlama fonksiyonları ve acil durdurma fonksiyonları ile birlikte.
3. Dönme yönünü kontrol etmek için ayak pedalı.
✧ Üretim İlerlemesi
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesimi, kaynak, mekanik işlem, delik açma, montaj, boyama ve son test işlemlerinden başlayarak kaynak pozisyonlayıcılarını üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.
✧ Önceki Projeler




