VPE-0.1 Küçük Taşınabilir 100 kg Pozisyonlayıcı
✧ Giriş
100 kg taşıma kapasiteli, hafif ve taşınabilir bir kaynak pozisyonlayıcıdır. Kendi ağırlığı da hafiftir, bu nedenle kaynak ihtiyaçlarına göre kolayca taşınabilir. Kaynak voltajı da 110V, 220V ve 380V gibi özel voltajlarda ayarlanabilir.
Dönme hızı düğme ile ayarlanabilir. İşçi, kaynak gereksinimlerine göre uygun dönme hızını ayarlayabilir.
Manuel kaynak işlemi sırasında, dönüş yönü ayak pedalı anahtarı ile kontrol edilebilir. Bu, işçinin dönüş yönünü değiştirmesini daha kolay hale getirir.
1. Standart 2 eksenli dişli eğimli kaynak pozisyonlayıcı, iş parçalarının eğilmesi ve döndürülmesi için temel bir çözümdür.
2. Çalışma tablası 360° döndürülebilir veya 0-90° eğilebilir, bu da iş parçasının en uygun pozisyonda kaynaklanmasına olanak tanır ve motorlu dönüş hızı VFD kontrolü ile sağlanır.
✧ Ana Özellikler
| Model | VPE-0.1 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 100 kg |
| Masa çapı | 400 mm |
| Döner motor | 0,18 kW |
| Dönme hızı | 0,4-4 devir/dakika |
| Eğimli motor | Manuel |
| Eğim hızı | Manuel |
| Eğim açısı | 0~90° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 50 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 50 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
1. Frekans değiştirici Damfoss markalıdır.
2. Motor Invertek veya ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
✧ Kontrol Sistemi
1. Dönme hızı göstergesi, ileri dönme, geri dönme, yukarı eğme, aşağı eğme, güç ışıkları ve acil durdurma fonksiyonlarına sahip el kumanda kutusu.
2. Ana elektrik panosu; güç şalteri, güç lambaları, alarm, sıfırlama fonksiyonları ve acil durdurma fonksiyonları ile birlikte.
3. Dönme yönünü kontrol etmek için ayak pedalı.
✧ Üretim İlerlemesi
Küçük iş parçaları için tasarlanmış, hafif hizmet tipi kaynak pozisyonlayıcısı, 100 kg taşıma kapasitesine sahip, motorlu dönüş ve manuel eğim özelliğine sahiptir. Eğim sistemi, bir el çarkı ile ayarlanan vida ve dişli çarkı sayesinde 0-90 derece eğim açısı sağlar. Eğim manuel çarklarla yapılsa da, el vidası ve dişli çarkı ile kolayca ayarlanabilir.
Weldsuccess, kaynak pozisyonlayıcılarını orijinal çelik levhaların satın alınması ve CNC kesimi yoluyla üretmektedir. ISO 9001:2015 onayına sahip olan firmamız, her üretim aşamasında kaliteyi kontrol etmektedir.
✧ Önceki Projeler









