0-90 Derece Eğim Açısına Sahip VPE-5 Kaynak Pozisyonlayıcı
✧ Giriş
1. 5 ton yük kapasiteli kaynak pozisyonlayıcı, motorlu devirme için 2 adet güçlü devirme dişlisine sahiptir.
2. Bu, 1500 mm tabla çapına sahip 2 motorlu eksenli kaynak pozisyonlayıcısıdır.
3. İş parçasının kaynak için en uygun konuma getirilmesini sağlamak amacıyla tabla 360° döndürülebilir ve 0-90° eğilebilir.
4. Dönme hızı dijital olarak görüntülenir ve VFD ile kontrol edilir. Hız, kaynak gereksinimlerine göre uzaktan kumanda kutusu üzerinden ayarlanabilir.
5. Ayrıca boru flanşlarının kaynaklanması için kaynak mandrenleri de tedarik ediyoruz.
6. Sabit yükseklikli konumlandırıcı, yatay döner tabla ve manuel veya hidrolik 3 eksenli yükseklik ayarlı konumlandırıcılar mevcuttur.
✧ Ana Özellikler
| Model | VPE-5 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 5000 kg |
| Masa çapı | 1500 mm |
| Döner motor | 3 kW |
| Dönme hızı | 0,05-0,5 devir/dakika |
| Eğimli motor | 3 kW |
| Eğim hızı | 0,14 devir/dakika |
| Eğim açısı | 0~90°/ 0~120° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 200 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 150 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
1. Değişken Frekans Sürücüsü Danfoss / Schneider markasına aittir.
2. Döndürme ve eğme motorları Invertek / ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
Tüm yedek parçalar, son kullanıcının yerel pazarından kolayca temin edilebilir.
✧ Kontrol Sistemi
1. Dönme hızı göstergesi, ileri dönme, geri dönme, yukarı eğme, aşağı eğme, güç lambaları ve acil durdurma fonksiyonlarına sahip uzaktan kumanda kutusu.
2. Ana elektrik panosu; güç şalteri, güç lambaları, alarm, sıfırlama fonksiyonları ve acil durdurma fonksiyonları ile birlikte.
3. Dönme yönünü kontrol etmek için ayak pedalı.
4. Ayrıca makine gövdesinin yan tarafına ek bir acil durdurma düğmesi ekledik; bu, herhangi bir kaza meydana geldiğinde makinenin ilk anda durdurulmasını sağlayacaktır.
5. Tüm kontrol sistemlerimiz Avrupa pazarı için CE onayına sahiptir.
✧ Üretim İlerlemesi
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesimi, kaynak, mekanik işlem, delik açma, montaj, boyama ve son test işlemlerinden başlayarak kaynak pozisyonlayıcılarını üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.
✧ Önceki Projeler



