Lincoln AC/DC-1000 Güç Kaynağına Sahip 4040 Kolonlu Bom
✧ Giriş
1. Kaynak kolon bomu, rüzgar türbin kuleleri, basınçlı kaplar ve tankların dış ve iç kısımlarında boyuna veya çevresel kaynak işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaynak döndürücü sistemimizle birlikte kullanıldığında otomatik kaynak işlemi gerçekleştirilebilir.
2. Kaynak pozisyonlayıcılarla birlikte kullanılması, flanşların kaynaklanmasını da daha kolay hale getirecektir.
3. İş parçalarının uzunluğuna göre, hareketli tekerlekler esaslı kolon bomu da üretiyoruz. Bu sayede uzunlamasına kaynak dikişlerinin kaynaklanması da mümkün oluyor.
4. Kaynak kolonunun bomuna MIG güç kaynağı, SAW güç kaynağı ve AC/DC tandem güç kaynağı da takabiliriz.
5. Kaynak kolonu bom sistemi, çift bağlantılı zincirle kaldırılır. Ayrıca, zincir koptuğunda bile kullanım güvenliğini sağlamak için düşmeyi önleyici bir sisteme sahiptir.
6. Otomatik kaynak işlemini gerçekleştirmek için kaynak teli geri kazanım makinesi, kaynak kamerası monitörü ve lazer işaretleyici mevcuttur. Çalışma videosu için bize e-posta gönderebilirsiniz.
✧ Ana Özellikler
| Model | MD 4040 C&B |
| Bom ucu yük kapasitesi | 250 kg |
| Dikey bom hareketi | 4000 mm |
| Dikey bom hızı | 1100 mm/dak |
| Yatay bom hareketi | 4000 mm |
| Yatay hız artışı | 175-1750 mm/dak VFD |
| Bom ucu çapraz kızağı | Motorlu 100*100 mm |
| Dönme | ±180° Manuel kilitli |
| Seyahat yolu | Motorlu seyahat |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | Uzaktan kumanda, 10 metre kablo. |
| Renk | RAL 3003 Kırmızı + 9005 Siyah |
| Seçenekler-1 | Lazer işaretleyici |
| Seçenekler -2 | Kamera monitörü |
| Seçenekler-3 | Akı geri kazanım makinesi |
✧ Yedek Parça Markası
Uluslararası ticarette Weldsuccess, kaynak kolonunun uzun ömürlü olmasını sağlamak için tüm ünlü yedek parça markalarını kullanmaktadır. Yedek parçalar yıllar sonra kırılsa bile, son kullanıcı yerel pazardan kolayca temin edebilir.
1. Frekans değiştirici Damfoss markalıdır.
2. Motor Invertek veya ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
✧ Kontrol Sistemi
1. Kaynak torçunu yukarı, aşağı, ileri, geri hareket ettirmek için bom yukarı/aşağı, çapraz kızaklar, tel besleme, tel geri çekme, güç lambaları ve acil durdurma düğmeleri bulunan el kumanda kutusu.
2. Ana elektrik panosu; güç şalteri, güç lambaları, alarm, sıfırlama fonksiyonları ve acil durdurma fonksiyonları ile birlikte.
3. Ayrıca, otomatik kaynak işlemini gerçekleştirmek için kaynak döndürücüsünü veya kaynak konumlandırıcısını kolon bomuna entegre edebiliriz.
✧ Önceki Projeler
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesilmesinden, kaynaklanmasına, mekanik işlemine, delik açılmasına, montajına, boyanmasına ve son testine kadar kaynak kolon bomlarını üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.










