3000 kg Boru Otomatik Kaynak Pozisyonlayıcıları, El Kumanda Kutusu ve Ayak Pedalı ile Birlikte
✧ Giriş
1. Dirsek kaynak pozisyonlayıcısı esas olarak iş tablası döndürme ünitesi, eğme ünitesi ve elektrik kontrol sisteminden oluşmaktadır.
2. Motorlu eğme ve döndürme özelliği sayesinde, dirsek kaynak pozisyonlayıcısı iş parçasını ideal çalışma pozisyonuna getirebilir.
3. En uygun kaynak hızını elde etmek için iş tablasının dönüşü kademesiz frekans dönüştürme ile kontrol edilir.
4. Uzaktan kumanda kutusu kullanılarak çalışma masasının uzaktan kumanda ile çalıştırılması sağlanabilir; ayrıca işletim makinelerine bağlanarak eş zamanlı çalışma gerçekleştirilebilir.
5. Manipülatör ve asılı otomatik kaynak makinesi ile bağlantı çalışmasını gerçekleştirmek ve otomatik kaynak merkezini oluşturmak için arayüzü ayırın.
6. Uygulama alanları arasında basınçlı kaplar, metalurji, elektrik enerjisi, kimya endüstrisi, makine ve metal yapılar yer almaktadır.
✧ Ana Özellikler
| Model | AHVPE-3 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 3000 kg |
| Masa çapı | 1400 mm |
| Merkez yüksekliği ayarı | Cıvata ile manuel / Hidrolik |
| Döner motor | 1,1 kW |
| Dönme hızı | 0,05-0,5 devir/dakika |
| Eğimli motor | 2,2 kW |
| Eğim hızı | 0,23 devir/dakika |
| Eğim açısı | 0~90°/ 0~120° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 200 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 200 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Renk | Özelleştirilmiş |
| Garanti | Bir yıl |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
Uluslararası ticarette Weldsuccess, kaynak döndürücülerinin uzun ömürlü olmasını sağlamak için tüm ünlü yedek parça markalarını kullanmaktadır. Yedek parçalar yıllar sonra kırılsa bile, son kullanıcı yerel pazardan kolayca temin edebilir.
1. Frekans değiştirici Damfoss markalıdır.
2. Motor Invertek veya ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
✧ Kontrol Sistemi
1. Kaynak pozisyonlayıcısı genellikle el kumanda kutusu ve ayak pedalı ile birlikte gelir.
2. Tek elle kumanda edilen kutu sayesinde işçi, ileri dönüş, geri dönüş, acil durdurma fonksiyonlarını kontrol edebilir; ayrıca dönüş hızı göstergesi ve güç ışıkları da bulunur.
3. Kaynak pozisyonlayıcı elektrik panosunun tamamı Weldsuccess Ltd. tarafından üretilmiştir. Ana elektrik elemanlarının tamamı Schneider markadır.
4. Bazen PLC kontrolü ve RV dişli kutuları ile kaynak pozisyonlayıcısı ürettik, bu da robotla birlikte çalışabiliyor.
✧ Üretim İlerlemesi
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesimi, kaynaklanması, mekanik işlenmesi, delik açılması, montajı, boyanması ve son testine kadar kaynak döndürücüleri üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.
✧ Önceki Projeler










