AHVPE-1 Yükseklik Ayarlı Kaynak Pozisyonlayıcısı
✧ Giriş
Yükseklik ayarlı 2 eksenli dişli eğimli kaynak pozisyonlayıcı, iş parçalarının eğimini ve dönüşünü ayarlamak için temel bir çözümdür. Farklı boyutlardaki iş parçalarına göre merkez yüksekliğini ayarlayabilir.
Çalışma tablası 360° döndürülebilir veya 0-90° eğilebilir, bu da iş parçasının en uygun pozisyonda kaynaklanmasına olanak tanır ve motorlu dönüş hızı VFD kontrolü ile sağlanır.
Atölyemizde imalat yaparken bazen daha büyük boyutlu iş parçalarıyla karşılaşırız; bu durumda daha yüksek merkez yüksekliğine sahip bir kaynak pozisyonlayıcısına ihtiyaç duyarız. İşte bu noktada yükseklik ayarlı kaynak pozisyonlayıcısı devreye girer. Yüksekliği manuel cıvata ile ayarlayabilirsiniz. Müşteri, farklı iş parçalarına göre pozisyonlayıcının yüksekliğini ayarlayabilir.
Yüksekliği ayarlanabilir kaynak pozisyonlayıcısı aslında 3 eksene sahiptir; bunlardan biri hızı ayarlanabilir dönüş eksenidir. Diğeri eğim eksenidir ve eğim açısı maksimum 0-135 derece arasında olabilir. Son eksen ise dikey yükseklik ayarı içindir.
Kaynak işlemi sırasında, tabla dönüş hızı ayarlanabilir; ihtiyacımıza göre daha yavaş veya daha hızlı ayarlayabiliriz. Dönüş yönü ayrıca ayak pedalıyla da kontrol edilebildiğinden, kaynak işlemi sırasında işçiler için çok daha kullanışlıdır.
Farklı boru çapları için üç çeneli bağlantı kaynak aynaları da mevcuttur. Weldsuccess, kaynak aynalarını teslimattan önce monte edecektir. Son kullanıcı kargoyu aldığında doğrudan kullanabilir.
✧ Ana Özellikler
| Model | AHVPE-1 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 1000 kg |
| Masa çapı | 1000 mm |
| Merkez yüksekliği ayarı | Cıvata ile manuel / Hidrolik |
| Döner motor | 0,75 kW |
| Dönme hızı | 0,05-0,5 devir/dakika |
| Eğimli motor | 1,1 kW |
| Eğim hızı | 0,67 devir/dakika |
| Eğim açısı | 0~90°/ 0~120° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 150 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 100 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
Uluslararası ticarette Weldsuccess, kaynak döndürücülerinin uzun ömürlü olmasını sağlamak için tüm ünlü yedek parça markalarını kullanmaktadır. Yedek parçalar yıllar sonra kırılsa bile, son kullanıcı yerel pazardan kolayca temin edebilir.
1. Frekans değiştirici Damfoss markalıdır.
2. Motor Invertek veya ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
✧ Kontrol Sistemi
1. Kaynak pozisyonlayıcısı genellikle el kumanda kutusu ve ayak pedalı ile birlikte gelir.
2. Tek elle kumanda edilen kutu sayesinde işçi, ileri dönüş, geri dönüş, acil durdurma fonksiyonlarını kontrol edebilir; ayrıca dönüş hızı göstergesi ve güç ışıkları da bulunur.
3. Kaynak pozisyonlayıcı elektrik panosunun tamamı Weldsuccess Ltd. tarafından üretilmiştir. Ana elektrik elemanlarının tamamı Schneider markadır.
4. Bazen PLC kontrolü ve RV dişli kutuları ile kaynak pozisyonlayıcısı ürettik, bu da robotla birlikte çalışabiliyor.
✧ Üretim İlerlemesi
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesimi, kaynaklanması, mekanik işlenmesi, delik açılması, montajı, boyanması ve son testine kadar kaynak döndürücüleri üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.
✧ Önceki Projeler








