L Tipi Seri Otomatik Konumlandırıcı
✧ Giriş
1. L tipi kaynak pozisyonlayıcı, iş parçalarının döndürülmesi için temel bir çözümdür.
2. Çalışma tablası 360° döndürülebilir ve sola veya sağa devrilebilir, bu da iş parçasının en iyi pozisyonda kaynaklanmasına olanak tanır ve motorlu dönüş hızı VFD kontrolü ile sağlanır.
3. Kaynak işlemi sırasında, dönüş hızını da taleplerimize göre ayarlayabiliriz. Dönüş hızı, uzaktan kumanda kutusunda dijital olarak görüntülenecektir.
4. Boru çapındaki farklılığa göre, boruyu tutmak için 3 çeneli mandren de takılabilir.
5. Sabit yükseklik konumlandırıcı, yatay döner tabla, manuel veya hidrolik 3 eksenli yükseklik ayarlı konumlandırıcıların tümü Weldsuccess Ltd. tarafından temin edilebilir.
✧ Ana Özellikler
| Model | L-06'dan L-200'e |
| Dönme Kapasitesi | 600 kg / 1 ton / 2 ton / 3 ton / 5 ton / 10 ton / 15 ton / 20 ton maksimum |
| Masa çapı | 1000 mm ~ 2000 mm |
| Döner motor | 0,75 kW ~ 7,5 kW |
| Dönme hızı | 0,1~1 / 0,05-0,5 rpm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Dikey kafa konumlandırıcı |
| 2 eksenli kaynak pozisyonlayıcı | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
Weldsuccess, ekipman kalitesini sağlamak için tüm ünlü marka yedek parçalarını kullanmaktadır. Özellikle uluslararası ticarette, son kullanıcının acil bir kaza durumunda yedek parçaları yerel pazarlarından temin edebilmesini sağlıyoruz.
1. Kullanacağımız VFD frekans değiştirici makine Schneider veya Danfoss marka olacaktır.
2. Kaynak pozisyonlama motoru, ünlü ABB veya Invertek markalarından temin edilmektedir.
3. Elektrik elemanları ve rölelerin tamamı Schneider markadır.
✧ Kontrol Sistemi
1.L Tipi kaynak pozisyonlayıcı bazen robotla birlikte çalışır. Bu şekilde, kaynak işlemi doğruluğunu sağlamak için RV dişli kutuları kullanılacaktır.
2. Kaynak pozisyonlayıcısı genellikle bir uzaktan kumanda kutusuyla birlikte gelir. Bu kutu, makinenin dönüş hızını, dönüş yönünü ve kaynak makinesinin eğim yönünü ayarlayabilir.
3. Tüm kontrol sistemlerinde kullanım güvenliğini sağlamak için acil durdurma düğmesi bulunmaktadır.
✧ Önceki Projeler
1. Tam otomatik çalışma için robot sistemli L tipi konumlandırıcı çalışma bağlantısı en verimli sistemdir. Bu sistemi ekskavatör kiriş kaynağı için tasarladık.
2. Ayrıca, her yöne dönebilme özelliğine sahip ortak kontrol sistemine sahip L tipi kaynak pozisyonlayıcı, işçinin en iyi kaynak pozisyonunu elde etmesine yardımcı olur.








