VPE-1 Kaynak Pozisyonlayıcısı
✧ Giriş
1. Standart 2 eksenli dişli eğimli kaynak pozisyonlayıcı, iş parçalarının eğilmesi ve döndürülmesi için temel bir çözümdür.
2. Çalışma tablası 360° döndürülebilir veya 0-90° eğilebilir, bu da iş parçasının en uygun pozisyonda kaynaklanmasına olanak tanır ve motorlu dönüş hızı VFD kontrolü ile sağlanır.
3. Kaynak işlemi sırasında, dönüş hızını da taleplerimize göre ayarlayabiliriz. Dönüş hızı, uzaktan kumanda kutusunda dijital olarak görüntülenecektir.
4. Boru çapındaki farklılığa göre, boruyu tutmak için 3 çeneli mandren de takılabilir.
5. Sabit yükseklik konumlandırıcı, yatay döner tabla, manuel veya hidrolik 3 eksenli yükseklik ayarlı konumlandırıcıların tümü Weldsuccess Ltd. tarafından temin edilebilir.
✧ Ana Özellikler
| Model | VPE-1 |
| Dönme Kapasitesi | maksimum 1000 kg |
| Masa çapı | 1000 mm |
| Döner motor | 0,75 kW |
| Dönme hızı | 0,05-0,5 devir/dakika |
| Eğimli motor | 1,1 kW |
| Eğim hızı | 0,67 devir/dakika |
| Eğim açısı | 0~90°/ 0~120° derece |
| Maksimum Eksantrik Mesafe | 150 mm |
| Maksimum Yerçekimi mesafesi | 100 mm |
| Gerilim | 380V±10% 50Hz 3 Faz |
| Kontrol sistemi | 8 metrelik kabloya sahip uzaktan kumanda |
| Seçenekler | Kaynak aynası |
| Yatay masa | |
| 3 eksenli hidrolik konumlandırıcı |
✧ Yedek Parça Markası
Uluslararası ticarette Weldsuccess, kaynak döndürücülerinin uzun ömürlü olmasını sağlamak için tüm ünlü yedek parça markalarını kullanmaktadır. Yedek parçalar yıllar sonra kırılsa bile, son kullanıcı yerel pazardan kolayca temin edebilir.
1. Frekans değiştirici Damfoss markalıdır.
2. Motor Invertek veya ABB markalıdır.
3. Elektrikli parçalar Schneider markalıdır.
✧ Kontrol Sistemi
1. Dönme hızı göstergesi, ileri dönme, geri dönme, yukarı eğme, aşağı eğme, güç ışıkları ve acil durdurma fonksiyonlarına sahip el kumanda kutusu.
2. Ana elektrik panosu; güç şalteri, güç lambaları, alarm, sıfırlama fonksiyonları ve acil durdurma fonksiyonları ile birlikte.
3. Dönme yönünü kontrol etmek için ayak pedalı.
✧ Üretim İlerlemesi
WELDSUCCESS olarak, orijinal çelik levhaların kesimi, kaynak, mekanik işlem, delik açma, montaj, boyama ve son test işlemlerinden başlayarak kaynak pozisyonlayıcılarını üretiyoruz.
Bu sayede, tüm üretim sürecini ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemimiz altında kontrol edeceğiz ve müşterilerimizin yüksek kaliteli ürünler almasını sağlayacağız.
✧ Önceki Projeler



